Wiodący europejski ekspert Nissana w dziedzinie nauki jazdy prowadzi zaawansowane szkolenia wykorzystując model JUKE

·         Paul Eames, europejski ekspert ds. szkoleń kierowców z działu Customer Oriented Engineering firmy Nissan, wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie technologii i kierowania pojazdami prowadząc zaawansowane szkolenia motoryzacyjne

·         JUKE oferuje pakiet najnowszych technologii zapewniających sprawne i przyjemne prowadzenie oraz bezpieczeństwo zarówno kierowcom, jak i pasażerom

·         Trzyczęściowa seria filmów edukacyjnych ilustruje, jak doskonalić kluczowe umiejętności za kierownicą podczas jazdy poza miastem, w mieście i na autostradzie

Wielu mieszkańców miast i terenów pozamiejskich chce wreszcie wyruszyć w odkładane od tak dawna podróże, zarówno dobrze sobie znanymi, jak i zupełnie nowymi drogami. Dlatego wysokiej klasy instruktor Nissana pomoże kierowcom w pełni doświadczyć radości, jaką oferuje prowadzenie samochodu.

W trzyczęściowej serii filmów instruktażowych Paul Eames, europejski ekspert ds. szkolenia kierowców firmy Nissan z działu Customer Oriented Engineering w Europejskim Centrum Technicznym Nissana, zdradza tajniki sztuki prowadzenia samochodu – od niuansów płynnej kontroli pedału przyspieszenia i operowania kierownicą po wykorzystywanie technologii pomagającej pewnie pokonywać nawet zupełnie nieznane drogi.

Trzy filmy szkoleniowe przenoszą widza w miejsce, które Paul zna najlepiej – na fotel kierowcy. Prezentują wiedzę techniczną, z której warto skorzystać za każdym razem, gdy wyruszamy w drogę.

Wykorzystując do maksimum precyzję prowadzenia Nissana JUKE i dynamikę trzycylindrowego, turbodoładowanego silnika 1.0, Paul pokazuje, jak bez wysiłku uzyskać satysfakcję płynącą z codziennej jazdy w mieście, poza nim lub na autostradzie.

Po ponad 25 latach testowania szerokiej gamy samochodów Nissana w różnych środowiskach na całym świecie, Paul poświęcił się doskonaleniu techniki jazdy, zdobywając najwyższy stopień kwalifikacji Nissana w zakresie prowadzenia pojazdów – A1 – i uznane miejsce wśród niewielkiej grupy doborowych kierowców firmy Nissan.

Paul wykorzystuje instynkt kierowcy i wiedzę inżynierską – to dzięki nim każdy nowy model Nissana jest optymalizowany pod kątem europejskich dróg i może bezproblemowo stawić czoła wyzwaniom związanym zarówno z ciasnymi zakrętami, jak i trudnym terenem.

Nissan JUKE to fantastyczny samochód dla osób, które chcą poprawić swoje umiejętności prowadzenia pojazdu i cieszyć się zaawansowaną technologią zaprojektowaną z myślą o maksymalizacji przyjemności z jazdy” – mówi Paul Eames, europejski ekspert ds. szkolenia kierowców firmy Nissan z działu Customer Oriented Engineering w Europejskim Centrum Technicznym Nissana.

Wszechstronność Nissana JUKE idealnie odpowiada kierowcom, którzy często wyjeżdżają z miasta na autostrady czy drogi podmiejskie, a pakiet zaawansowanych technologii zapewnia im przyjemną i płynną jazdę” – dodaje.

Szkolenie Masterclass cz. 1 – płynna jazda miejska

W pierwszej części swojego zaawansowanego szkolenia wideo Paul opowiada o zawiłych i nie wszystkim znanych niuansach płynnego hamowania i przyspieszania oraz o tym, jak kluczową rolę odgrywają one w umożliwianiu harmonijnej jazdy przez miejską dżunglę. Następnie wyjaśnia, jak ważne są płynne i precyzyjne ruchy kierownicą, aby móc pewnie poruszać się po ulicach miasta.

Obrazując, w jaki sposób technologia współpracuje z kierowcą w celu zmaksymalizowania płynności jazdy miejskiej, Paul demonstruje zastosowany w modelu JUKE system inteligentnej kontroli jazdy. Pokazuje tym samym, w jaki sposób jego bardzo dyskretne sygnały dla silnika czy układu hamulcowego pozwalają płynniej poruszać się po wyboistych drogach.

Szkolenie Masterclass cz. 2 – dynamiczna jazda pozamiejska

Wyjeżdżając z miasta, Paul pokazuje, jak radzić sobie z licznymi zmianami ograniczenia prędkości, podkreślając znaczenie „czytania drogi” i zwracania uwagi na otoczenie. Na przykładzie czujnego obserwatora, jakim jest zastosowany w modelu JUKE innowacyjny system rozpoznawania znaków drogowych(*), Paul prezentuje, jak inteligentna technologia pozwala na naprawdę łatwe zarządzanie zmianami prędkości.

Paul udowadnia również, że płynne operowanie pedałem przyspieszenia podczas jazdy pozamiejskiej pozwala na elastyczne i komfortowe prowadzenie, co zapewnia kierowcy poczucie pewności siebie i panowania nad pojazdem. Podczas prezentacji Paul wykorzystuje 200 Nm momentu obrotowego generowanego przez silnik pokazując, jak wiele radości sprawia dynamiczne, liniowe przyspieszanie pomiędzy zakrętami.

Szkolenie Masterclass cz. 3 – bezstresowa jazda autostradą

W ostatnim filmie tej serii Paul podkreśla, jak istotne dla kierowcy są przerwy w podróży, pozwalające odpocząć i utrzymać odpowiedni poziom koncentracji podczas jazdy autostradą. Wyjaśnia korzyści płynące z zastosowania w modelu JUKE technologii, która monitoruje odruchy kierowcy i sygnalizuje przerwy w podróży, jeśli system wykryje, że prowadzący może być zmęczony(*).

Paul wyjaśnia również, w jaki sposób tempomat wpływa na skuteczność zapobiegania przekraczaniu dozwolonej prędkości. Korzystając z inteligentnego tempomatu(*) w Nissanie JUKE Paul udowadnia, że technologia pomaga zachować bezpieczną odległość od samochodu przed nami i na czas zareagować na jego gwałtowne hamowanie.

Poczucie swobody, jakie daje prowadzenie samochodu, to naprawdę satysfakcjonujący sposób na urozmaicenie naszej codziennej rutyny. Wystarczy tylko kilka wskazówek i sztuczek, aby jazda stała się jeszcze przyjemniejsza dla wszystkich” – mówi Paul Eames.

Dzięki serii szkoleń wideo Nissan JUKE Driving Masterclass, zrealizowanych z wykorzystaniem dynamicznych ujęć filmowych zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz samochodu, widzowie mogą dołączyć do Paula za kierownicą pełnego pozytywnej energii Nissana JUKE.

Call Now Button