nissan e-power

Technologia e-POWER Nissana otrzymała nagrodę za innowacyjność w tegorocznym konkursie Grand Prix Auto Moto we Francji

PARYŻ – Redakcja magazynu Auto Moto we Francji przyznała nagrodę za innowacyjność 2022 wyjątkowej technologii zelektryfikowanego napędu e‑POWER opracowanej przez Nissana. Nagrodę odebrał Richard Tougeron, dyrektor zarządzający Nissana we Francji, podczas uroczystej gali Grand Prix Auto Moto, która odbyła się 20 października w Paryżu.

Redakcja renomowanego magazynu motoryzacyjnego uhonorowała w ten sposób innowacyjny charakter technologii e-POWER opracowanej przez Nissana. Ten oferowany wyłącznie przez Nissana system jest owocem jedynego w swoim rodzaju podejścia do elektryfikacji. Oferuje doznania z jazdy typowe dla samochodów elektrycznych, ale bez konieczności ładowania akumulatora.

Napęd e-POWER składa się z wysoce wydajnego akumulatora, silnika benzynowego o zmiennym stopniu sprężania, generatora prądu, falownika oraz silnika elektrycznego.

Oryginalność technologii polega na tym, że silnik benzynowy jest wykorzystywany wyłącznie do produkowania energii elektrycznej, a jedynym źródłem napędu kół jest silnik elektryczny. Dzięki temu silnik benzynowy może zawsze pracować w optymalnym zakresie obrotów, co gwarantuje niskie zużycie paliwa podczas jazdy po mieście.

Dzięki w 100% elektrycznemu napędowi nie ma opóźnienia podczas przyspieszenia jak w przypadku silnika spalinowego czy tradycyjnych układów hybrydowych. Natychmiastowa reakcja układu napędowego e-POWER zapewnia wyjątkowe, ekscytujące wrażenia z jazdy, niezależnie od sytuacji na drodze.

Napęd e-POWER jest dostępny w modelu QASHQAI od września tego roku, a wkrótce także w najnowszym Nissanie X-Trail.

Richard Tougeron, dyrektor zarządzający Nissana we Francji, powiedział: „To nie tylko nagroda za innowacyjność technologii e-POWER, ale również wyraz uznania dla pionierskiego podejścia Nissana. Klienci będą zachwyceni doznaniami z jazdy typowej dla samochodu w 100% elektrycznego bez konieczności pamiętania o doładowaniu akumulatora. Technologia ta oferuje to, co najlepsze w obu rodzajach napędu, i pokazuje mocne atuty Nissana, który jest śmiałą, pionierską i innowacyjną marką, a jednocześnie skupia się potrzebach kierowcy. e-POWER stanowi ważny etap w procesie elektryfikacji Nissana.”

Auto Moto

W 2022 roku francuski magazyn Auto Moto powrócił z okazji swojego 40-lecia do tradycji nagród Grand Prix. Nagrody są przyznawane przez redakcję tego wiodącego czasopisma w 10 kategoriach.

Od 40 lat Auto Moto interesuje się każdym rodzajem mobilności. Czasopismo, które wychodzi w formie papierowej i cyfrowej, chce stymulować pojawianie się nowych idei i rozwiązań. Auto Moto jest niezwykle popularnym specjalistycznym magazynem, który stara się dostarczać swoim czytelnikom wiarygodnych informacji.

Auto Moto chce towarzyszyć swoim czytelnikom w drodze ku nowym rozwiązaniom i nowej jakości życia i sposobom korzystania z automobilności. Jest wiarygodnym źródłem informacji i renomowanym tytułem.

Call Now Button